четвер, 26 березня 2020 р.



Дистанційний екскурс
       25 березня вихованці секції української літератури Золочівської МАН, учні 8-9 класів Шпиколоського НВК провели цікавий  дистанційний екскурс ( https://galka.if.ua/) у Музей писанкарства м. Коломия.  Переглянувши відео, всіх приємно вразила  змістовна довідкова інформація про те, що це єдиний у світі музей писанкового розпису. Вражає і 13-ти метровий розмір писанки. Це- символ Коломиї. Відкритий музей у 2000 році. В колекції близько 12 000 експонатів, серед яких є ті, що зберігають традиції ще дохристиянських часів.
         У писанках  вихованці побачили  Україну за регіонами. Цікава розповідь екскурсовода   про їх культуру розпису та декорування, а також свої звичаї дарування писанок.        Привертають увагу писанки з Полтави. До них є каталог, у якому зазначено опис до кожної. На видному місці писанковий килимок з м. Миколаєва, на якому 1008 писанок. У них незвичайна кольорова гама.
    Частим гостем музею є сучасний писанкар Олег Кращук, учасник АТО, який на своїх витворах зображує Ангела-охоронця, проводить цікаві зустрічі та майстер-класи.
    На наступних колекціях представлені писанки з підписами відомих політичних діячів України та декоративні писанки зі всіх країн світу. Це - своєрідний писанковий авангард.
      Важливо, що музей має відзнаку «Сім чудес України» та Сертифікат «Про досконалість», який надали іноземні туристи.
     Вихованці прагнуть здійснити очну екскурсію у цей неймовірний музей.



                                                         Віртуальна мандрівка
   З метою популяризації культу книги в житті людини, кращого розвитку інтересу до читання та розширення профорієнтаційної роботи вихованці секції української літератури Золочівської МАН провели, 23 березня, віртуальну  мандрівку  бібліотеками України. Закріпили знання, що першу бібліотеку в  нашій країні, майже тисячу років тому, створив Ярослав Мудрий. Вона зберігала понад 900 томів рукописних книг.
  З цікавістю переглянули відео (www.youtube.com) про  багату і цікаву історію Національної бібліотеки ім. Вернадського. Вона найбільша серед національних бібліотек світу. Їй понад сто років. Площа 3 га, кількість книг -15 млн і понад 900 працівників.
   У цілому в Україні  понад сорок  тисяч бібліотек, які сьогодні активно опановують інноваційні технології, і на основі їх впроваджують нові послуги. Так, у Закарпатській області в одній із бібліотек розгорнули газетно-книжкову фотозону. В Луцькій - щочетверга відновлюють традицію кінопоказів. Є в Україні прогресивні бібліотеки з безкоштовним вайбером. Зараз популярними стали електронні бібліотеки. Тут безкоштовно і без реєстрації можна завантажити і читати книги в онлайн. Однією із форм розширення інформаційного обслуговування віддалених користувачів є блоги.
    За змістом побаченого і почутого проведена цікава дистанційна бібліотечна вікторина
 Учні ще переглянули відео «Струни вічності»| Золочів.нет, виконавцями якого були вихованці секції української літератури, учні 8-9 кл. нашої школи минулого навчального  року.

Керівник Марія Рибка


На період карантину з 12.03 по 03.04.2020 року  з вихованцями секції української літератури Золочівської МАН, учнями 8-9 класів Шпиколоського НВК заплановано проведення ряд дистанційних заходів, які спрямовані на розширення  і збагачення знань про рідний край та його історико-культурне надбання й проведення цього часу корисно і цікаво.
      На одному із таких дистанційних занять вихованці мали змогу переглянути онлайн-трансляцію вистави за мотивами твору Г. Квітки- Основ’яненка «Сватання на Гончарівці».
      Із задоволенням провели обговорення побаченого. Життєрадісне видовище та яскраве музичне оформлення, цікаві характери героїв і їх одяг, комедійні ситуації та діалоги, щирий гумор, який переплітався з народними піснями та обрядовою поезією – до вподоби всім юним глядачам.
   Також восьмикласники переглянули   відео «Устами школяра»| Золочів.нет, присвячене Дню народження Ліни Костенко, а учні 9 класу - до  Всесвітнього дня поезії, виконавцями якого були минулорічні вихованці МАН, учні 8,9 класів нашої школи.

Керівник Марія Рибка