пʼятниця, 9 жовтня 2020 р.

 

               Розвиток української драматургії першої половини ХІХ ст. в очах вихованців

      Дана тема, що опрацьована на декількох заняттях вихованцями секції української літератури, учнями 9-10 класів Шпиколоського НВК дала змогу краще ознайомитися з великим внеском  видатних митців у  розвиток драматургії цього періоду.

      У світ виходять прекрасні твори: соціально- побутова драма І. Котляревського «Наталка Полтавка», соціально-побутова комедія Г. Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці» та нове явище в українській драматургії – п’єса Т. Шевченка «Назар Стодоля».

    Самостійне читання вихованцями шедеврів, різноманітність прийомів їх аналізу, читання в ролях найцікавіших епізодів, де змальовані традиції та обряди українського народу, проникнення  в мову дійових осіб та сценічне втілення цих драм  захопили юних .

   Особливо з цікавістю переглядали  VouTube відеозаписи обряду сватання, порівнювали, обговорювали. Інтер’єр, музика, життєрадісне видовище, постановка та виконання ролей талановитими акторами, їх одяг, комедійні ситуації та діалоги, щирий гумор, який переплітався з народними піснями та обрядовою поезією стали  вихованцям поштовхом для спроби реалізації своїх творчих здібностей  в окремих інсценізаціях цих творів.

вівторок, 6 жовтня 2020 р.

 

Вітаємо в літературно-драматичному гуртку «Світанок»

 

   Вихованці секції української літератури Золочівської МАН, учні 9-10 класів Шпиколоського НВК зацікавилися роботою літературно-драматичного гуртка і розпочали роботу з вибору назви.

Мета: Уся діяльність спрямовується на те, щоб старшокласники постійно розвивали свої творчі нахили і здібності, творчу уяву, поглиблювали літературні знання про шедеври митців –драматургів. Важлива роль у програмі відводиться формуванню у вихованців мовної культури, засвоєнню термінології з драматичної творчості та практичній роботі. Тому найважливішою особливістю даного курсу є наявність питань організації наукових досліджень. Це передбачає закріплення вихованцями знань основ цього процесу, його характеристики та етапів проведення, з вимогами щодо написання та оформлення дослідницьких робіт.

     Чільне місце займає й формування репертуару гуртка, оскільки правильно підібраний матеріал сприяє духовному і виконавському зростанню колективу, формуванню його неповторного творчого обличчя.

     Поряд з колективною та груповою формами проведення занять, практикується й індивідуальна з метою відпрацювання отриманих практичних умінь.

    Читання в ролях, театралізовані літературно-музичні постановки, інсценізації, тренінги, вікторини, ігри, літературні вітальні, перегляд телеспектаклів, прослуховування інсценізацій по радіо та фрагментів із спектаклів, записаних на магнітофонну стрічку, рецензії на переглянуті вистави, постановка прем’єри вистави, зустрічі з цікавими людьми, листування, відвідування історико-культурних об’єктів - це головні події у творчому житті вихованців драматичного гуртка, це іспит на витривалість, духовність, майстерність, значущість індивідуальної та колективної праці.

    Обов’язковими та необхідними складовими навчально-виховного процесу є екскурсії та практичні заняття.

     Захоплюємося цікавою подорожжю у привабливий драматичний світ літератури!

05.09.2020 р.