четвер, 12 листопада 2020 р.

 


 

                                Це потрібно знати та дотримуватись

 

 

     На одному із занять секції української літератури вихованці ознайомилися із Положенням про академічну доброчесність. Розглянувши загальні положення, увага була зосереджена на  основні принципи й шляхи забезпечення академічної доброчесності, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання з метою забезпечення довіри до його результатів. Проведено роз’яснювальну роботу щодо норм етичної поведінки та неприпустимості її порушення (плагіат, самоплагіат, фабрикація, списування, порушення правил оформлення цитування, посилання на джерела, тощо).

     Цікаво проведено  діалог «Спілкування через Інтернет: чого від нього чекати?». Керівник секції надала вихованцям слушні рекомендації щодо безпечних правил користування і спілкування в соціальній мережі.

      З цікавістю переглянули презентацію щодо запобігання та протидії булінгу.

 

 

вівторок, 10 листопада 2020 р.

 

                                                     


                                               Література – мистецтво слова

       У рамках відзначення  Дня української писемності та мови вихованці секції української літератури, розгорнувши сторінки минулого, провели засідання «круглого столу»,  наголосивши, що  література – це  мистецтво слова.

     Разом із Днем писемності  вшанували  пам’ять  Преподобного Нестора-Літописця, який  стояв біля витоків української писемності. Він залишив для нас нетлінний спадок – «Повість минулих літ», що являється не тільки історичним підручником від найдавніших часів, а й скарбницею поетичних і епічних сказань, байок, оповідань.

    Переглянувши презентацію, всі присутні пізнали, що близько 1135 років тому святі Кирило і Мефодій принесли на землю слов'ян світло писемності та знань.

    Цікавою була розповідь вихованців про шляхи розвитку української мови. Інтонаційно прозвучали  вірші та вислови видатних людей  про рідну мову.  З трепетом душі декламувала авторську поезію «Мого народу найцінніший скарб» керівник секції. Піднесено линула  пісня-гімн  українській мові.

пʼятниця, 6 листопада 2020 р.




                                                              Шлях до успіху

 Кожна людина по-своєму неповторна. Кожна дитина – талановита. Знайти свій талант, своє покликання, знайти себе – цього прагне кожна особистість. 

Сьогодні наша розповідь про талановиту та творчу вихованку секції української літератури Золочівської МАН, ученицю Шпиколоського НВК Фірак Наталію.

У ній - багатогранність обдарування. Зразковий читач художньої літератури, здатний самостійно логічно й образно мислити, аналізувати, узагальнювати. Активний учасник життя школи та академії. Займає призові місця у шкільних та районних заходах. Знавець звичаїв та обрядів своєї місцевості. Вмілий юний дослідник, який завжди готовий  практично реалізувати свої знання. У минулому році працювала над науково-дослідницькою роботою «Імена на літературній карті Золочівщини на сучасному етапі», яку успішно захистила на районному та обласному рівнях. Активна учасниця цьогорічного літературно-драматичного гуртка. З цікавістю працює  над новообраною темою дослідницької роботи. 
             Великою несподіванкою для Наталії було запрошення на навчання від Національного університету «Острозька академія» на заочні дистанційні підготовчі курси з основ журналістики. Із великим задоволенням та підтримкою батьків і вчителів вона стала їх учасником.    
             Яка ж мета участі в курсах? Передусім – поглибити знання новою формою роботи, активізувати пізнавальну діяльність, оволодіти новітньою термінологією майбутньої професії.
            Навчальний посібник «Універсальна журналістика», матеріали для самостійного вивчення, робочий зошит, книга «Ефективність для тих, хто працює з інформацією» і курс відеоуроків  - усе  це зараз на робочому столі  учениці.
            Можливість отримання  консультацій в режимі онлайн від викладачів, публікація власних творчих робіт в засобах масової інформації, доступ у закритий чат в Телеграмі, де учасники Школи універсального журналіста  спілкуються між собою, щотижневі прямі ефіри в Інстаграмі з розбором робіт учнів ШУЖ, особисте спілкування із засновником курсів та сертифікат про закінчення навчання – добрий стимул до плідної праці та цікавий і корисний досвід  для  майбутнього.
            Насправді, для Наталії творчий пошук  - найважливіший шлях до успіху. 
       
       Керівник секції
 Марія Рибка

середа, 4 листопада 2020 р.

 

                           По шляху життя й драматичної творчості корифеїв

           З метою кращого пізнання  життєвого й  творчого шляху  видатних драматургів ІІ половини ХІХ ст. вихованці секції української літератури, учні 9-10 класів Шпиколоського НВК провели  цікаву відео екскурсію «Український Шекспір, батько театру світового рівня», присвячену 80-річчю з дня народження М.Л. Кропивницького.

      Привернула увагу віртуальна виставка «Марко Кропивницький та будинок Тобілевичів», розміщена в літературно-меморіальному музеї І. Карпенка-Карого, що  в місті Кропивницькому. Вона  є свідченням того, що любов до театру Марка Кропивницького та Івана Тобілевича на довгі роки окреслила коло їх спільних інтересів.

    Наявні факти про те, що  в  фондах музею зберігаються прижиттєве видання творів Марка Лукича, листування його сина Володимира з письменником-крєзнавцем Миколою Смоленчуком, оригінали фото Марка Лукича та його театральної трупи 80-х рр. ХІХ століття.

     Окрема тема музейної збірки – фото, афіші, програми різних років, ескізи художників до вистав за п’єсами драматурга на сцені театру імені Марка Кропивницького дали змогу вихованцям відчути колорит епохи та  побувати в ролі глядачів, слухачів та юних дослідників.